Hipokrati/ T’i japim rini trupit nëpërmjet kolagjenit

Hipokrati/ T’i japim rini trupit nëpërmjet kolagjenit

[ad_1]

Ju mund ta njihni kolagjenin si një suplement ushqimor ose kozmetik.

Por çfarë është Kolagjeni ekzaktësisht dhe cili është roli i tij në trupin e njeriut?

Kolagjeni është proteina me sasinë më të madhe në organizmin e njeriut. Ai gjendet në muskuj, kocka, lëkurë, enët e gjakut, sistemin tretës dhe ligamente.

Çfarë ndodh me artikulacionet kur pakësohet Kolagjeni? Prodhimi i Kolagjenit në trupin tonë fillon të ngadalësohet me kalimin e moshës. Në kyçet tona, kolagjeni është “ngjitësi“ që mban trupin tonë të bashkuar. Me pakësimin e tij nis përdorimi i injeksioneve me acid hialuronik për të ndihmuar në lubrifikimin e artikulacioneve.

Ai ndihmon për t’i dhënë lëkurës fortësi dhe elasticitet, gjatë zëvendësimit të qelizave të vdekura.

Si ndikon pakësimi i Kolagjenit në lëkurën tonë?

Njihuni ndërkohë me ushqimet që përmbajnë Kolagjen dhe me suplementet e duhur ushqimorë.

Gjithçka në Hipokrati!

Sonte, ora 17:00!

Top Channel!

Top Channel


[ad_2]
Source link