Drejtuesit e PD në qarqe/ Analistët në Open: Karroca e PD është vonë, PS po ecën si Ferrari


Në një kohë që zgjedhjet e 25 prillit janë gjithnjë e më afër, analistët në Open thanë se PD është vonë në garën elektorale.

Duke komentuar emrat në listën e PD për drejtuesit e qarqeve, e cila ende nuk është e mbyllur ende, analistët thanë se zgjedhjet e silsë blu nuk ishin ndër më të duhurat.

Komentet

Dritan Hila: Disa emra janë pa eksperiencë në drejtimin e fushatave. Mark Marku, edhe Helidon Bushati po ashtu. Edi Paloka dhe të tjerët janë me eksperiencë. Përballë kanë ujq të vjetër të PS.

Arjon Sula: këta tre emrat sot tregojnë si do jenë dhe të tjerët, jam i zhgënjyer. Spaho vjen nga 2017 ku pati humbje të thellë. Mziu është fushatist i lindur por jo në Dibër.

Mark Marku, ka konflikt interesi profesori me komisionin ku është. .Ku janë politikanët e rinjë, mjekët etj. Është listë e mbyllur. S’ka logjikë politike lista.

Enton Abilekaj: Spaho mund të jetë aset në qeverisje po s’mund të jetë në terren për të mbledhur vota. Mziu është i konsumuar, kurse të tjerët janë të rinj.

PD është shumë vonë në krahasim me PS, kemi një ferrari dhe një karrocë që do garojë në 25 prillit.

Grida Duma: është testa nera ferrari i PS, kokë e zezë që po ka ecur e vërtetë, me një darkë në Dubai, ku kryetarë qarqesh hanin ne Dubai. Emrat nuk janë mbyllur akoma. Mziu nuk është konfirmuar atje zyrtarisht them.

Top Channel


Source link
Leave your comment
Comment
Name
Email