A ka ngecje mes negociatave të Bashës dhe aleatëve? Grida Duma në Open: Brenda pak ditëve kemi marrëveshje


Lulzim Basha ka arritur marrëveshje politike me 3 aleatë të tij, ndërsa po vazhdojnë negociatat me tre aleatë të tjerë.

Fatmir Mediu, Shpëtim Idrizi kërkojnë më shumë se një vend në listën e PD-së dhe kjo duhet se nuk është pëlqyer nga lideri i PD.

E ftuar në Open në Top Channel është e ftuar ish-deputeja Grida Duma e cila tha se nuk ka asnjë ngecje, por negociatat vazhdojnë.

“Jemi në një frymë shumë pozitive. Negociatat po vazhdojnë dhe nuk ka asnjë ngecje. Kanë mbëtur për tu bërë llogaritjet e fundit. Kam vënë re brenda selisë se fryma është pozitive dhe se marrëveshja është gati për 2-3 ditë”- tha Duma.

Top Channel


Source link
Leave your comment
Comment
Name
Email